Co zrobić, aby auto było więcej warte?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Co zrobić, aby auto było więcej warte?

Artykuł sponsorowany

Mawia się, że kierowca najbardziej cieszy się w dwóch sytuacjach – kiedy kupi auto i kiedy uda mi się je sprzedać. To prawda, sprzedaż samochodu nie jest łatwą decyzją, a znalezienie kupca, zwłaszcza na starsze modele aut, może być sporym wyzwaniem. Kolejnym problemem kierowców jest cena sprzedaży, która niestety rzadko kiedy jest zadowalająca. Co więc zrobić, żeby nie stracić przy sprzedawaniu samochodu? Podpowiadamy, jak podnieść wartość auta przed sprzedażą.  

Zadbaj o lakier i karoserię  

Porysowany lakier i rdzewiejąca karoseria znacząco zmniejsza wartość samochodu przy sprzedaży. Chociaż popularnie uważa się, że nie opłaca się inwestować w auto tuż przed szukaniem dla niego nowego właściciela, jednak zadbanie o detale przed sprzedażą będzie argumentem przemawiającym za podniesieniem ceny. Zwłaszcza, jeśli lakiernik potwierdzi, że element jest świeżo malowany i zabezpieczony przed korozją, możesz podnieść cenę samochodu o całość kosztów takiej naprawy. Nawet jeśli stracisz kilka złotych przez wymianę zardzewiałego elementu lub jego malowanie, strata ta będzie i tak mniejsza niż wówczas, gdyby rdza i rysy były widoczne i zniechęcały kupców. 

Dbaj o auto przez cały okres użytkowania  

Podnoszenie wartości auta przy sprzedaży możesz zacząć nawet tuż po jego kupnie. Nie zaniedbuj pojawiających się w samochodzie usterek, nie odkładaj przeglądów i koniecznych wizyt u mechanika, zawsze pilnuj terminów wymiany oleju czy innych płynów. Wpłynie to na wartość auto, ponieważ nawet po długotrwałym użytkowaniu może być ono w idealnym stanie, o ile dobrze je pielęgnujesz. Okazuj też dużo miłości silnikowi i używaj odpowiednich kosmetyków, zwłaszcza przy silnikach diesla, które mają tendencję do zacierania się ogólnego generowania problemów z samochodem. Produkty i akcesoria do pielęgnacji samochodów oraz ich silników, kupisz na stronie internetowej https://liquimoly.sklep.pl/23-dodatki-do-diesla

Poproś o pomoc specjalistów 

Jeśli nie wiesz, ile mogłoby być warte Twoje auto, poproś o pomoc. Wycena samochodu nie jest wcale droga, a może powstrzymać Cię przed sprzedażą samochodu poniżej jego wartości. Pamiętaj też, by zawsze podawać cenę z zapasem do negocjacji, dwieście do trzystu złotych powinny być nadwyżką, której obniżenie możesz zaproponować, jeśli kupujący się targuje. Dzięki temu nie stracisz pieniędzy przez wysoce rozwinięte umiejętności negocjacji drugiej strony, ale sprzedasz samochód za właśnie taką cenę, jaką planowałeś. Pomoc dealera samochodowego lub właściciela skupu przy wycenie auta jest ogromnym ułatwieniem, zwłaszcza przy pierwszej w życiu sprzedaży. Szkoda z niej nie skorzystać. 

Złomowanie auta 

Niestety nie zawsze samochód jest w stanie pozwalającym na sprzedaż. Czasem po prostu należy pogodzić się z tym, że było się ostatnim właścicielem auta i oddać je do skupu złomu. Auto szrot Białystok i inne zajmujące się taką działalnością firmy mogą odkupić od Ciebie samochód, za który żaden kierowca o zdrowych zmysłach nie zapłaciłby poważnych pieniędzy. Dzięki złomowaniu auta możesz odzyskać za nie część pieniędzy, ponadto, jeśli niektóre elementy samochodu są nowe lub w bardzo dobrym stanie, możesz sprzedać je osobno i zarobić dodatkowe kilkaset złotych. 

Sprzedaż samochodu jest prawie tak trudną, a na pewno tak samo poważną decyzją, co jego kupno. Zanim wystawisz samochód na portalu aukcyjnym, zadbaj o jego wygląd, umyj go oraz odkurz i wyczyść tapicerkę. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i nie lekceważ kosmetycznych detali przy przygotowywaniu auta do sprzedaży.

Zdjęcie główne: Sourav Mishra/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*