Coraz częściej sięgamy po usługi kurierów w celach gastronomicznych i zakupowych. Przyczyną epidemia

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Coraz częściej sięgamy po usługi kurierów w celach gastronomicznych i zakupowych. Przyczyną epidemia

Zamierzchłe czasy, w których kurierzy parali się przewozem paczek są historią. Obserwujemy boom na rynku dostaw – coraz częściej sięgamy po te usługi w sposób, który przed pandemią nie wydawał się taki oczywisty.

Wszędzie kurierzy

Liderzy rynku dostaw obserwują duży wzrost zamówień. Co więcej, proponują swoje usługi marketom i przewiduje się powstanie nowego typu sklepów/restauracji.

Miło dowiedzieć się, że pandemia koronawirusa nie pogrążyła wszystkich branż składających się na Polską gospodarkę. Sytuacja ta to idealne warunki dla stymulacji rynku dostaw, który w ostatnim czasie urósł w związku z lockdownem i obowiązkową kwarantanną. Wybawieniem zamkniętych w domach ludzi okazali się kurierzy.

InPost i DHL to znani gracze na rynku, jednak trudno nie dziwić się na wiadomość, że obecnie istnieje możliwość posłania kuriera do apteki po lek, czy po burgera do najbliższej jadłodajni.

Szacuje się, że rynek dostaw w ciągu ostatnich lat urósł aż 35. krotnie i nie zamierza zwalniać. Dane wskazują, że nie jest to chwilowy trend, tylko nawyk konsumencki, który docenia coraz więcej Polaków.

(Photo by Brett Jordan on Unsplash)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*