Czego używać do zabezpieczenia przesyłek?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Czego używać do zabezpieczenia przesyłek?

Artykuł sponsorowany

Odpowiednie zabezpieczenie przesyłek i zaufana firma kurierska stanowią gwarancję, że produkt trafi do adresata w nienaruszonym stanie. Przeczytaj, w jaki sposób przygotować paczkę do transportu. 

Opakowanie to pierwszy kontakt klienta z produktem

Sklepy prowadzące sprzedaż wysyłkową powinny zadbać o bezpieczne dotarcie paczki do konsumenta. Jeśli jesteś właścicielem sklepu internetowego, z pewnością zdajesz sobie sprawę, że opakowanie produktu stanowi wizytówkę Twojej firmy. Jeśli zależy Ci na kreowaniu profesjonalnego wizerunku, upewnij się, że przesyłasz zamówienie w estetycznym i funkcjonalnym opakowaniu. Twoi klienci z pewnością docenią, jeśli produkt będzie starannie, a także ekologicznie zapakowany.

Personalizacja opakowania 

Zadaniem opakowania jest ochrona znajdującego się wewnątrz produktu przed wystąpieniem ewentualnych uszkodzeń w czasie transportu. Dobór opakowania zależy od rozmiaru i specyfiki wysyłanego przedmiotu, ponieważ produkty wykonane z różnych materiałów mogą potrzebować innych form ochrony przed uszkodzeniem. Dla utrzymania profesjonalnego wizerunku firmy warto korzystać ze specjalistycznego asortymentu przeznaczonego do pakowania i wysyłania paczek. Dzięki personalizacji samo opakowanie może pełnić rolę identyfikacji marki. Warto zainwestować w naklejki z logo lub praktyczne taśmy pakowe z nadrukiem. Przy pakowaniu cennych i kruchych przedmiotów przydadzą się również taśmy z nadrukiem informującym o delikatnej zawartości. 

Solidne opakowania 

Do pakowania produktu należy wybrać solidne opakowania, takie jak wytrzymałe kartony z tektury falistej, które zminimalizują ryzyko uszkodzeń produktów podczas transportu. Pamiętaj, że im więcej warstw, tym lepsza odporność kartonu na uderzenia. Ze względu na środowisko i wybory konsumenckie warto wybierać kartony wykonane w dużej mierze z materiałów wtórnych i w pełni biodegradowalne. 

Wypełnienie kartonu 

Po włożeniu produktu do kartonu mogą powstać w nim luki – należy je wypełnić, aby ochronić produkt przed wstrząsami i uderzeniami podczas transportu. W tym celu warto zaopatrzyć się w wypełniacze w postaci pogniecionych, starych gazet, poduszek z powietrzem, folii bąbelkowej lub granulatu styropianowego. Na rynku dostępne są także propozycje bardziej korzystne dla środowiska, takie jak biodegradowalny wypełniacz papierowy w rolce, ścinki papierowe czy wypełniacz paczek ze skrobi. Wypełnienie zapobiegnie przesuwaniu się przedmiotów i będzie stanowiło dodatkową warstwę ochronną podczas transportu.

Zdj. główne: ha11ok/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*