Kto i kiedy może kupić OC samochodu na miesiąc?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Kto i kiedy może kupić OC samochodu na miesiąc?

Polisa OC jest w naszym kraju ubezpieczeniem obowiązkowym, które posiadać muszą wszyscy właściciele pojazdów mechanicznych. Okres, na który jest ona wydawana, wynosi rok, jednak od tej reguły zdarzają się wyjątki. Ustawodawstwo przewiduje określone sytuacje, w których osoba posiadająca bądź zakupująca samochodów może nabyć polisę ubezpieczeniową na okres 30 dni. Podpowiadamy, kto może skorzystać z tego rodzaju ubezpieczenia. 

Kto może wykupić polisę OC na 30 dni?

W myśl ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych z dnia 22 maja 2003 roku konieczne jest, aby każdy zarejestrowany pojazd posiadał ciągłość ubezpieczenia. Z tego powodu standardowe roczne polisy są odnawiane automatycznie, co pozwala na zmniejszenie ilości formalności związanej z ubezpieczeniem samochodu. W sytuacji, gdy właściciel chce zmienić ubezpieczalnię, konieczne jest, aby umowę wypowiedzieć w określonym terminie. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku polis krótkoterminowych. Ta szczególna polisa nie jest odnawiana automatycznie z tego powodu osoba, która ją wykupuje, musi przyłożyć szczególną uwagę, aby zapewnić swojemu pojazdowi ciągłość ubezpieczenia.

Jednak nie każdy kierowca może zakupić ubezpieczenie na miesiąc. Wśród tych, którzy mogą, znaleźć można, chociażby firmy, których działalność opiera się na skupie i sprzedaży pojazdów. Poza tym, z opcji tej skorzystać mogą Ci, którzy dopiero co sprowadzili samochód z zagranicy i jeszcze nie zarejestrowali go w kraju. Jednorazowe 30 dni to czas, jaki ustawodawca przewiduje na dopełnienie formalności. Z miesięcznej polisy OC korzystać mogą również właściciele pojazdów historycznych, a także Ci, którzy posiadają pojazdy przeznaczone do jazd testowych. Wśród osób mogących się cieszyć tym przywilejem znajdują się również właściciele pojazdów zarejestrowanych czasowo w przypadku, gdy pojazd nie jest zarejestrowany na stałe. Innym wyjątkiem są pojazdy wolnobieżne, których okres ubezpieczenia wynosi 3 miesiące. Więcej na ten temat przeczytać można na stronie https://ubezpieczamy-auto.pl/oc-na-miesiac/

Jak kupić najtańsze ubezpieczenie samochodu?

Cena polisy OC zależy w głównej mierze od doświadczenia, wieku, stanu cywilnego i miejsca zamieszkania właściciela pojazdu, a także modelu, pojemności silnika i wieku ubezpieczanego samochodu, lecz nie tylko. Oferty poszczególnych ubezpieczalni różnią się między sobą, a to ze względu na to, że różne towarzystwa w odmienny sposób ustalają priorytety, którymi kierują się przy tworzeniu ofert ubezpieczeniowych. Aby znaleźć najkorzystniejszą polisę OC, warto skorzystać z narzędzia, jakim jest porównywarka OC, prezentuje ją  strona ubezpieczamy-auto.pl

Niezależnie, czy zamierzamy ubezpieczyć samochód na rok czy miesiąc, czy poszukujesz ubezpieczenia OC czy też pakietu OC+AC, porównywarka ubezpieczeń pomoże znaleźć najkorzystniejszą ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb. Aby z niej skorzystać, wystarczy wypełnić prosty formularz, w którym znaleźć można wszystkie niezbędne dla ubezpieczalni informację. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z systemami wszystkich współpracujących z porównywarką Ubezpieczamy Auto, właściciel pojazdu uzyskuje aż 67 ofert ubezpieczenia, z których może wybrać to najkorzystniejsze i najlepiej dostosowane do swoich potrzeb.

Porównywarka OC to intuicyjne narzędzie, które pozwala znaleźć polisę nawet o 50% tańszą, a także daje możliwość zakupu ubezpieczenia online, bez zbędnych formalności. Dzięki niej znajdziesz optymalną dla siebie ofertę, a także poznasz jej rzeczywiste koszty i korzyści, które zapewnia. 

Fot.Miguel Teirlinck/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*