Łańcuch dostaw nie ugiął się pandemii

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Łańcuch dostaw nie ugiął się pandemii

Jak informuje Urząd Transportu Kolejowego – W listopadzie pociągami przewieziono 20,6 mln ton ładunków. Jest to wynik o 0,7 mln ton lepszy niż rok temu. Pomimo dalszego oddziaływania pandemii na gospodarkę, łańcuch dostaw został zachowany.

To świetna wiadomość dla branży transportowej – pomimo zawirowań pandemicznych, zanosi się na to, że transport wyjdzie z nich obronną ręką.

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego, zwłaszcza przewozy międzynarodowe miały dużo stracić w ciągu ostatniego roku, jednak, jak się okazuje – statystyki wróżą dobrą przyszłość tej gałęzi przemysłu.

Jak podsumowuje inż. Ignary Góra, prezes Urzędu Transportu Kolejowego – Listopad był pierwszym miesiącem w tym roku, który pod względem wyników przewozów towarowych był lepszy od takiego samego okresu roku ubiegłego. Ten wynik oraz wzrosty odnotowywane sukcesywnie od czerwca świadczą o osiągnięciu pewnej stabilizacji. Pomimo dalszego oddziaływania pandemii na gospodarkę, łańcuch dostaw został zachowany. Od czerwca do listopada każdy kolejny miesiąc charakteryzował się wzrostami w stosunku do miesiąca poprzedniego, w przypadku wybranych grup towarów widoczny był bardzo duży wzrost zrealizowanych przewozów, co tylko potwierdza, że rynek przewozów towarowych szuka możliwości funkcjonowania w sytuacji pandemii koronawirusa.

(Photo by Andrey Sharpilo on Unsplash)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*