PKP CARGO CONNECT wzięło udział w Forum Portów Ukraińskich. Nowe połączenia?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
PKP CARGO CONNECT wzięło udział w Forum Portów Ukraińskich. Nowe połączenia?

Była to trzecia edycja Forum Portów Ukraińskich. Jak przekazuje spółka PKP, kierunek ukraiński, choć najeżony problemami wynikającymi z konfliktu z Rosją, wydaje się być interesujący dla rozwoju biznesu głównie ze względu na szlaki wiodące z portów Morza Czarnego…

Na delegację kolejową składał się członek zarządu PKP S.A, Andrzej Olszewski, prezes Portu Gdańsk Łukasz Greinke, oraz prokurent spółki PKP CARGO CONNECT, Łukasz Strzelecki.

Celem wydarzenia było omówienie tematów dotyczących rozwoju infrastruktury portowej, innowacji, digitalizacji, oraz finansowania projektów w sektorze portowym oraz zwiększenia bazy towarowej. Była to również idealna okazja, by promować korytarz Intermodalny Morze Bałtyckie – Morze Czarne, który, jak przyznaje PKP, jest kluczowy w rozwoju biznesowym.

Prezes PKP CARGO S.A, Czesław Warsewicz wskazuje na duży potencjał szlaków transportowych Polska-Ukraina. Najważniejszym punktem wydaje się być fakt, że obroty handlowe między dwoma tymi państwami wyniosły aż 7,5 miliardów dolarów, co jest równoznaczne z zajęciem przez Polskę ostatniego miejsca na podium partnerów handlowych Ukrainy.

(Fot. materiały prasowe PKP)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*