Możliwości zarządzania procesami spedycyjno-transportowymi w systemach TMS

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Możliwości zarządzania procesami spedycyjno-transportowymi w systemach TMS

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zarządzanie procesami spedycyjno-transportowymi wymaga nie tylko odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, ale również wykorzystywania spływających danych oraz podejmowania szybkich decyzji. Wsparciem w tym zakresie może być wykorzystanie dedykowanych systemów komputerowych, takich jak TMS. Czym jest system TMS? Jakie możliwości oferuje? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w niniejszym artykule.

Co to jest system TMS?

System TMS (z ang. Transportation Management System) jest systemem informatycznym dedykowanym do wspierania procesów planowania, monitorowania, rozliczania oraz zarządzania w firmie transportowej. Jest to rozwiązanie, które dzięki bogatej funkcjonalności wykorzystywane jest w branży transportowej, spedycyjnej, logistycznej, oraz dystrybucyjno-handlowej. Przykładem może być TMS Nawigator od mbis.pl, który sprawdza się zarówno w przypadku dużych przedsiębiorstw, jak i małych firm dysponujących kilkoma autami. Jest to możliwe dzięki temu, że system składa się z modułów, które można wykupić w komplecie lub korzystać wyłącznie z tej funkcjonalności, która w danej chwili jest niezbędna.

Jakie możliwości oferuje system TMS?

Warto mieć świadomość, że systemy TMS oferują szeroki wachlarz możliwości, a także umożliwiają integrację z innymi systemami wykorzystywanymi w firmie, co jest niezwykle ważne w dobie cyfryzacji biznesu. Wspomniany już program spedycyjny od mbis.pl składa się z 14 modułów, wśród których należy wymienić m.in. faktury, CRM, zlecenia, koszty, czy magazyn. Całość pozwala kompleksowo zarządzać procesami spedycyjno-transportowymi, a także optymalizować je, co przynosi firmie wiele korzyści. Warto również mieć świadomość, że system TMS to na tyle elastyczne rozwiązanie, że jego możliwości można zwiększać wraz z rozwojem firmy, czy podjęciem decyzji o rozpoczęciu świadczenia usług transportowych na szerszą skalę, np. włączeniu do oferty przewozów międzynarodowych. Oprogramowanie tego typu pozwala także, tworzyć czytelne i zrozumiałe raporty, które powstają na podstawie odpowiednio przetworzonych danych. W efekcie podejmowanie decyzji jest dużo prostsze, a one same są o wiele bardziej skuteczne, ponieważ oparte na wiarygodnych danych.

Jakie korzyści wynikają z wykorzystania systemu TMS?

Wykorzystanie systemu TMS w codziennym zarządzaniu procesami spedycyjno-transportowymi przynosi firmie wiele korzyści. Oprócz wspomnianej już optymalizacji procesów, należy zaliczyć do nich również redukcje zbędnych kosztów, która jest możliwa dzięki odpowiedniemu zarządzaniu procesami. Zaletą z pewnością jest także szybki dostęp do danych, które są odpowiednio przetwarzane oraz prezentowane w czytelny sposób. Integracja z innymi systemami pozwala natomiast podnieść jakość obiegu informacji w firmie, co nie tylko optymalizuje jej działanie, ale również pozwala podnieść jakość oferowanych usług, czy obsługi klienta. Wykorzystanie systemu TMS umożliwia również zwiększenie wydajność, co w połączeniu z redukcją kosztów przekłada się na wyższą rentowność, a co za tym idzie wyższe zyski.

Podsumowując należy stwierdzić, że system TMS daje ogromne możliwości w zarządzaniu procesami spedycyjno-transportowymi w firmie. W efekcie przedsiębiorstwa, które z niego korzystają są w stanie nie tylko rozwinąć biznes, ale również uzyskać przewagę nad konkurencją.

Zdjęcia: materiały od klienta

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*