Ubezpieczenie Renault – co wpływa na różnice w cenie?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Ubezpieczenie Renault – co wpływa na różnice w cenie?

Artykuł sponsorowany

Renault to francuski producent samochodów, które doceniane są przez kierowców na całym świecie. Po modele Renault chętnie sięgają m.in. Polacy, którzy cenią sobie w nich przede wszystkim oryginalną stylistykę, zastosowanie nowoczesnych technologii oraz szerokie możliwości jezdne. Do najpopularniejszych modeli Renault należą m.in. Laguna, Master, Mégane, Scénic czy Clio, choć lista pojazdów, które można spotkać na polskich drogach, w rzeczywistości jest jeszcze dłuższa. Czy model auta ma znaczenie pod kątem ubezpieczenia? Oto najważniejsze informacje.

Model samochodu a wysokość składki ubezpieczenia

Wiele osób zastanawia się, czy model samochodu ma znaczenie, jeśli chodzi o wysokość składki ubezpieczenia. Jak się okazuje – tak. Zarówno jeśli chodzi o ubezpieczenie OC, jak i AC. W przypadku polisy obowiązkowej OC jest to związane z pojemnością silnika, która jak wiadomo, może się różnić w zależności od konkretnego auta. Im mocniejsza i bardziej pojemna jednostka napędowa, tym większą składkę trzeba będzie zapłacić. Jest to związane z większym ryzykiem spowodowania wypadku. Jeśli chodzi o dobrowolne ubezpieczenie Autocasco, ważna jest przede wszystkim wartość samochodu, to, jakie jest jego wyposażenie oraz w jakie zabezpieczenia antywłamaniowe zostało wyposażone. Więcej informacji na temat wysokości ubezpieczenia znaleźć można na stronie https://najtaniejuagenta.pl/marka-renault/.

Jakie czynniki są brane pod uwagę przy wyliczaniu składki OC i AC?

Podczas wyliczania składki OC, towarzystwa ubezpieczeniowe korzystają z wybranych przez siebie algorytmów. W niektórych z nich może być istotniejsze doświadczenie kierowcy za kierownicą, z kolei w innych – dobry stan i niewielki przebieg pojazdu. To właśnie dlatego wysokości OC w agencjach się różnią. Najważniejsze czynniki, które są uwzględniane, to wiek i miejsce zamieszkania kierowcy, stan cywilny i dzietność, historia ubezpieczeniowa, rok produkcji i przebieg pojazdu oraz pojemność silnika. Jeśli chodzi o wysokość ubezpieczenia AC, tutaj uwzględnia się podstawowe dane kierowcy, wiek i wartość pojazdu, miejsce parkowania oraz liczbę i rodzaj zabezpieczeń antykradzieżowych. Pod względem wysokości składki AC, jaką będziemy musieli opłacać, bardzo ważny jest także zakres ochrony, na który się zdecydujemy. Jak można się łatwo domyślić – im będzie on szerszy, tym na większe koszty musimy być przygotowani.

Czym skutkuje brak ubezpieczenia OC i AC dla samochodu Renault?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest bardzo ważne. Powinien zadbać o nie każdy kierowca. Należy pamiętać, że jest to obowiązkowa polisa, a więc jej brak może skutkować wieloma poważnymi problemami. Na kierowców, którzy nie opłacają składek OC, nakładana jest bardzo wysoka kara finansowa. A jak wygląda sytuacja w przypadku braku AC? Tutaj na kierowców nie czekają żadne konsekwencje. Ubezpieczenie autocasco jest dobrowolne. Choć jest ono zalecane, nie jest koniecznością.
Jeśli szukasz taniego ubezpieczenia dla swojego samochodu marki Renault, zapraszamy do odwiedzenia strony https://najtaniejuagenta.pl/tanie-oc/. Znajdziesz na niej praktyczną porównywarkę ubezpieczeń, dzięki której zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, lecz także swój cenny czas.

Fot. Martin Katler/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*