Najlepsze rozrywki w czasie odpoczynku w trasie – nasze TOP 10

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Najlepsze rozrywki w czasie odpoczynku w trasie – nasze TOP 10

Prawo wymusza na kierowcach zawodowych wielogodzinne przerwy pomiędzy interwałami prowadzenia pojazdu. Stąd paląca potrzeba, by wypełnić ten czas i zrelaksować nie tylko ciało, ale co najważniejsze – umysł. Kierowcy z wieloletnim stażem z pewnością mają swoje sprawdzone sposoby, ale nawet oni potrzebują wyrwać się z rutyny. Co wtedy? Dziś, prezentujemy zestawienie 10. najlepszych rozrywek w czasie odpoczynku w trasie. 

Coś dla ciała i ducha

Nowe przepisy unijne znacząco polepszyły warunki pracy, których pracodawcy muszą się trzymać, wysyłając kierowców w trasę. Z ostatnich wiadomości, jest to obowiązek zapewnienia odpowiednich wymagań noclegowych w przypadku samochodów dostawczych. Coraz większą troskę przykłada się do zdrowia psychicznego zawodowców. Według najnowszych badań samotność i skrajne wycieńczenie w trasie może stać się przyczyną  depresja, demencji, czy też innych zaburzeń. Równie dużym zagrożeniem dla zawodowego kierowcy jest otyłość, zawał, czy wylew – spowodowane siedzącym trybem życia i nieregularnością posiłków.

Na szczęście, w bardzo łatwy sposób można zapobiec wszystkim wspomnianym zagrożeniom. Znalezienie odpowiednich atrakcji, nie tylko poprawia humor, ale, co najważniejsze, zadba o Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne –  trzy pieczenie na jednym ogniu. Nie przedłużając, prezentujemy listę 10. najlepszych rozrywek w czasie odpoczynku w trasie. 

Rozrywki w trasie

Hobby

Niezwykle ważne jest, aby mieć nawet najprostsze hobby. W ten sposób rozładujesz stres i przynajmniej na moment zapomnisz o troskach życia codziennego. Nawet w trasie można zająć się czymś produktywnym i rozwijającym. Dodatkowym atutem będzie tutaj możliwość uprawiania hobby w towarzystwie. A co jeśli nie masz żadnego hobby? W takim razie – złap za książkę, załóż bloga o interesującej Cię tematyce (na przykład motoryzacyjnego, sportowego, fotograficznego, podróżniczego). Dobrym pomysłem będzie również zabranie wędki w trasę –  nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że jest to idealny sposób na relaks i zacieśnienie towarzyskich więzi. 

Ćwiczenia fizyczne

Nawet najmniejszy wysiłek fizyczny pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka. Nie inaczej jest w przypadku zawodowych kierowców. Dobrym pomysłem będzie udanie się do zyskujących na popularności siłowni dla kierowców – poza walorami zdrowotnymi, jest to również świetne miejsce, by poznać nowych ludzi i dobrze spędzić czas. W ostateczności wystarczy nawet zwykły spacer, by zrobić coś dobrego dla swojego ciała. 

Zdalny kontakt  i spędzanie czasu z rodziną

Rozłąka to jeden z największych problemów zawodowych kierowców. Dlatego też warto jak najczęściej korzystać z opcji wideorozmów. Do tego celu można wykorzystać takie aplikacje jak Skype, Messenger, czy FaceTime. Świetnym pomysłem będzie tutaj wykorzystywanie gier i zabaw, dzięki którym w przyjemny sposób spędzisz czas z rodziną i trochę się rozerwiesz. 

Planowanie wakacji

Nic tak nie działa na zasoby motywacji, jak suta nagroda za dobrze wykonaną pracę. Trasa to idealne miejsce, by zaplanować następny wypad z rodziną. Sprzyjają temu liczne podróże do miast Polski i Europy. Będąc na miejscu, w bardzo łatwy sposób można przekonać się, które atrakcje są warte Twojej uwagi i gdzie chciałbyś zostać na dłużej. Bardzo praktyczne okazuje się też zaczerpnięcie informacji z pierwszej ręki. 

Zwiedzanie

Choć zwiedzanie większej ilości atrakcji z pewnością jest niemożliwe z racji ograniczeń czasowych. Warto poznać jedno, czy dwa miejsca, które znajdują się w pobliżu. Pobyt za granicą to idealna okazja, by liznąć kultury danego kraju.

Rower

Nasza kolejna propozycja zadba o Twoją kondycję fizyczną i sprawi, że będziesz w stanie udać się w bardziej odległe miejsca. Dzięki czemu będziesz w stanie stanąć w ciekawym punkcie widokowym, czy przejechać się leśnym szlakiem. Zastanów się nad zabraniem roweru w trasę. 

Gastronomia

Przy okazji zapoznawania się z kulturą danego kraju, warto spróbować lokalnej kuchni. Bądźmy szczerzy – i tak musisz zaspokoić głód, więc dlaczego by nie spróbować czegoś nowego. Kto wie, może dzięki inspiracji odkryjesz głęboko skrywany talent kulinarny?

Zloty

Zloty czy targi motoryzacyjne to idealna okazja na poznanie innych zapalonych miłośników motoryzacji. Większość z nich jest tak różnorodna, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie  – od motocykli po autobusy. Warto zawczasu zaczerpnąć informacji o zbliżających się zlotach.

Truck Mechanic Simulator

W trasie, nieoceniona okazuje się znajomość budowy ciężarówki. Powtarzające się awarie nie muszą być powodem zdenerwowania i zrezygnowana. Truck Mechanic Simulator to prosta gra, która pomoże Ci się rozerwać i zrelaksować. 

Grillowanie

Bezdyskusyjnie, grillowanie to narodowy sport Polaków. Kiełbasa, zimne piwo i zachodzące słońce to warunki sprzyjające zapoznaniu się z kolegami po fachu. Na trasie, w miejscach postoju coraz częściej spotkać można miejsca oferujące tego typu atrakcje. Warto z nich skorzystać. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*