Renault Trucks obniżyło zużycie paliwa o ponad 12%? Obiecujące wyniki badań

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Renault Trucks obniżyło zużycie paliwa o ponad 12%? Obiecujące wyniki badań

Znamy już wyniki badań przeprowadzonych na innowacyjnym pojeździe Optifuel Lab 3. Francuski koncern udowadnia, że podczas testów udało się znacząco obniżyć zużycie paliwa w porównaniu do standardowego zestawu, na którym przeprowadzono eksperyment kontrolny.

Eksperymenty Renault zostały przeprowadzone w ramach projektu Falcon, którego głównym założeniem jest zmniejszenie zużycia paliwa o 13%. Wielomiesięczne badania na torach i otwartych drogach miały przynieść zadawalające rezultaty. W teście kontrolnym wziął udział Renault serii T ze standardową naczepą, który przejechał 15,5 tys. kilometrów.

Jak podaje Renault, w badaniu wykorzystano cykl testowy statystycznie reprezentatywny dla ruchu dalekobieżnego, w którego skład wchodzi 68 kilometrow w środowisku regionalnym i 136 kilometrów na autostradzie. Wyliczenia przedstawione przez francuski koncern wskazywały, że w istocie udało się osiągnąć oszczędność na poziomie 3,75 l/100 kilometrów.

Co ważne, było to możliwe dzięki optymalizacji aerodynamiki pojazdu, układu napędowego i opon. Nie bez znaczenia były też zintegrowane funkcji predykcyjne wspomagające ekonomiczną jazdę i ekonomiczne zarządzanie energią.

(Fot. materiały prasowe Renault Trucks)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*