Wózki widłowe do terminali przeładunkowych – TOP 5

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Wózki widłowe do terminali przeładunkowych – TOP 5

Wózek widłowy, inaczej wózek jezdniowy podnośnikowy, to pojazd, z którym często można spotkać się w halach, magazynach czy na terminalach przeładunkowych. Prezentujemy ranking najlepszych wózków widłowych.

Wózki widłowe Hyster

Hyster to czołowa amerykańska firma, która dużą popularność zdobyła dzięki innowacyjnym rozwiązaniom wykorzystywanym w swoich modelach, np. podwójna obsługa ładunków wielkogabarytowych. Ogromną zaletą urządzeń produkowanych pod marką Hyster jest możliwość dopasowania ich funkcji do własnych potrzeb. Maszyny wyposażone są w takie rozwiązania jak: 

  • system wykrywania przedmiotów, 
  • maszt z funkcją odchylania do tyłu, 
  • urządzenie do zmiany narzędzi do przeładunku, 
  • obrotowa chwytnia, 
  • przewożenie czołowe pustych kontenerów i wiele innych. 

Wózki Hyster to bez wątpienia jedne z najchętniej wybieranych wózków widłowych na rynku.

Wózki widłowe elektryczne Solid Hub

Elektryczne wózki widłowe od marki Solid Hub to znakomita alternatywa dla spalinowych wersji pojazdów. Do największych atutów takiego rozwiązania należy zaliczyć bezemisyjność, cichą pracę i kompaktowe rozmiary.

Wózek jezdniowy podnośnikowy z napędem elektrycznym najlepiej sprawdzi się podczas pracy w zamkniętych pomieszczeniach, niemniej jednak z powodzeniem może być także stosowany na zewnątrz. Urządzenie wspomaga codzienną pracę podczas załadunku i rozładunku, sprawiając, że wszystko odbywa się dużo sprawniej i efektywniej. Wózek Solid Hub został wyposażony w kompaktowy 3-krotny maszt teleskopowy, który może przechowywać towary w sposób ciągły do wysokości 4,8 metra.

Prezentowane pojazdy zdecydowanie należy zaliczyć do czołówki wózków widłowych dostępnych na rynku. Są one gwarancją łatwej obsługi, znakomitej mocy, niezawodności i energooszczędności. 

Wózki widłowe Nissan

Japońska marka Nissan specjalizuje się nie tylko w produkcji samochodów, ale także zaawansowanych wózków widłowych. Z ponad 50-letnim doświadczeniem w tej branży producent ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o transport bliski, przeładunek i magazynowanie towarów.

Pierwsze wózki widłowe Nissan powstały w 1957 roku. Swoją funkcjonalnością, niezawodnością i trwałością przyciągnęły ogromną liczbę zainteresowanych. Obecnie firma produkuje swoje maszyny aż w 75 krajach. Skupia się na stosowaniu nowych technologii oraz dbaniu o maksymalną wydajność i użyteczność.

Klienci na całym świecie z przyjemnością sięgają po rozwiązania oferowane przez japońskiego producenta. Warto na nie postawić, jeśli zależy nam na pojeździe funkcjonalnym, prostym w obsłudze, nowoczesnym i tanim w eksploatacji. 

Wózki widłowe Still

Historia firmy Still sięga 1920 roku, kiedy to została założona przez Hansa Stilla w Hamburgu. Obecnie przedsiębiorstwo jest rozpoznawalne na całym świecie, a wszystko to dzięki ogromnej liczbie innowacyjnych rozwiązań, które skutecznie wykorzystywane są w produkowanych maszynach.

W ofercie marki Still znajdują się nowoczesne wózki widłowe z napędem elektrycznym, które doskonale sprawdzają się w miejscach, w których dużą wagę przykłada się do poziomu hałasu i emisji spalin. Pojazdy Still charakteryzują się niebywale cichą i ekologiczną pracą. Dla tych, którzy mimo wszystko preferują klasyczne rozwiązania, firma przygotowała również wózki widłowe z silnikami spalinowymi. Klienci do wyboru mają aż trzy rodzaje napędu – Diesel, gazowy bądź hybrydowy.

Co ciekawe niemiecka marka w ofercie ma także używane wózki widłowe. Jest to świetna propozycja dla tych, którzy nie chcą przepłacać.

Wózki widłowe Komatsu

Zestawienie zamykają wózki widłowe od Komatsu, czyli japońskiej firmy, która podobnie jak poprzednie marki cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Producent uważany jest za prekursora w swojej dziedzinie. Stosowane przez niego rozwiązania technologiczne są przykładem dla wielu innych światowych marek.

Wózki widłowe Komatsu cenione są przede wszystkim za wytrzymałość i znakomite parametry techniczne. Oferta japońskiego producenta jest bardzo rozbudowana. Klienci mają do wyboru wiele ciekawych wariantów, z których każdy przystosowany jest do innych warunków pracy. Na szczególną uwagę zasługują wózki widłowe napędzane olejem napędowym i LPG. Ich moc jest naprawdę zdumiewająca, ale niestety wiąże się to większą emisją niebezpiecznych spalin. 

(pexels.com/elevate)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*