Jak przetransportować samochód drogą lotniczą?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak przetransportować samochód drogą lotniczą?

Przywykliśmy do przewozu samochodów drogą lądową, jednak istnieją również firmy, które oferują podobne usługi drogą powietrzną. Choć zdecydowanie jest to oferta dla osób o grubszym portfelu, nie da się nie zgodzić, że jest to niezwykle szybki i bezpieczny środek transportu dóbr. Jak to zrobić? 

SkyCargo

Emirates i Qatar Airways jako jedne z nielicznych linii lotniczych oferują specjalistyczną usługę transportu samochodów. Dział odpowiedzialny za ten proceder – SkyCargo – ma ogromne doświadczenie w tym zakresie. Wynika to przede wszystkim z tego, że głównym portem lotniczym linii Emirates jest Dubaj, w którym mieszkają jedni z najbogatszych ludzi na świecie. Nierzadko zabierają oni w podróż służbową swoje zabytkowe, luksusowe, lub/i sportowe samochody – w końcu mogą sobie na to pozwolić, cena nie gra roli.

Jednakże nie zawsze powodem transportu samochodu drogą powietrzną jest wygoda. Szybkość powietrznego środka transportu oznacza łatwy dostęp do ekspertów motoryzacyjnych, którzy z odpowiednim nastawieniem podejmą się próby ratowania zabytków. Co więcej, transport lotniczy wykorzystywany jest również w przypadku wystaw, kupna/sprzedaży samochodu, czy chociażby zmiana miejsca zamieszkania właściciela. 

Samochody oddawane są w ręce  wykwalifikowanych specjalistów, którzy gwarantują bezpieczeństwo dóbr podczas lotu. 

Oferowane pakiety usług 

Ekskluzywna usługa wymaga nieprzeciętnych wymagań. Podobnie jest w przypadku oferty SkyCargo. W ramach najdroższego pakietu usług transportu lotniczego znajduje się między innymi bezpośredni transport pojazdu pomiędzy wybranymi miejscami, odbiór z bazy i dostawę za granicę, obsługę przy odprawie celnej (importowej i eksportowej). Dodatkowo klient zwolniony jest z obaw o ubezpieczenie komunikacyjne i transportowe, ponieważ są one dołączone do oferowanego zestawu.

Jednakże znaleźć można również wariant usług obejmujący wyłączną obsługę połączenia między lotniskami. Pozwala to zaoszczędzić i skrócić czas przewozu pojazdu.

Przykładowa realizacja

Jak wspominaliśmy, samochody transportowane są drogą lotniczą w celach serwisowych. Linie lotnicze Emirates udokumentowały na łamach swojego kanału w serwisie YouTube, jak dokładnie przebiega proces transportu samochodu poprzez SkyCargo. Supersamochód Pagani Zonda F została przetransportowana ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wprost do Bolonii, gdzie znajduje się renomowany, firmowy serwis samochodów włoskiej marki. Wideo znajdziesz poniżej!

[Film poglądowy]

Ile to kosztuje?

Bez wątpienia, magnaci finansowi Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie odczują zmiany stanu konta po skorzystaniu z usług lotniczych. Jednakże, dla szarego Kowalskiego, suma rzędu od 30 do 60 tysięcy złotych (w jedną stronę!) to w wielu przypadkach wysokość rocznego dochodu. Samochody wysyłane w podróż drogą powietrzną bardzo często pokonują dystans przekraczający trzy tysiące kilometrów. Przewóz odbywa się za pomocą floty samolotów Airbus, z których jeden może pomieścić na pokładzie aż 31 pojazdów.

Podsumowanie

Z całą pewnością, lotniczy transport samochodów jest opłacalny tylko wtedy, gdy zależy nam na czasie i dysponujemy odpowiednią ilością gotówki. Usługi SkyCargo są zaprojektowane i  zarezerwowane dla najbogatszych ludzi globu, którzy podczas swoich licznych zagranicznych eskapad, czują potrzebę zabrania ze sobą swoich ulubionych luksusowych hipersamochodów. Posiadanie swojego samochodu pod ręką nawet w najdalszych zakątkach świata jest nieocenioną pomocą i ułatwieniem. 

Trzeba przyznać, że jest to propozycja nader kusząca. Bo w końcu, kto nie chciałby skorzystać z możliwości przewozu swojego samochodu lub samochodów w sposób podobny do tego używanego przy transporcie bagaży? 

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*