Jak przygotować karton do transportu?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Jak przygotować karton do transportu?

Artykuł sponsorowany

Przy przygotowywaniu towaru do transportu należy zachować ogromną ostrożność. Jednym z głównych problemów, które ma większość ludzi, jest zapewnienie, że towary dotrą do miejsca przeznaczenia w stanie nienaruszonym. Wymagania dotyczące opakowań są różne; dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jaki rodzaj opakowania najlepiej pasuje do Twoich towarów.

Ryzyko niewłaściwego pakowania towarów jest dość oczywiste. Zwłaszcza w handlu internetowym sprzedaż produktu klientowi może okazać się bardzo kosztowna tylko wtedy, gdy nieodpowiednio zapakowany towar zostanie uszkodzony przed jego przybyciem lub jeśli musisz wysłać surowce na miejsce projektu, ale ponieważ dostawy zostały uszkodzone, cały projekt może zostać przełożony. Ten pośredni koszt uszkodzonych towarów może okazać się dość wysoki, z kosztami wymiany, dodatkowymi kosztami transportu i stratą czasu.

Niezależnie od tego, czy wysyłasz towary na paletach, w dużych pudełkach, czy też na frachcie, jest kilka ważnych rzeczy, o których musisz pamiętać przygotowując towary do transportu. Nieprzestrzeganie właściwych metod może skutkować stratą czasu, zwiększonymi wydatkami, frustracją i prawdopodobnie konsekwencjami prawnymi.

Pamiętaj o jakości opakowania

Chociaż kierowcy ładunków podjęliby wszelkie możliwe kroki, aby zabezpieczyć Twoje towary, o ile nie są dobrze zapakowane, często jest bardzo niewiele, co kierowca może zrobić, aby całkowicie zabezpieczyć je przed uszkodzeniami.

Upewnij się, że pakujesz wszystkie elementy osobno. Jeśli zostaną spakowane razem, może to spowodować ich pęknięcie. Musisz mieć coś ochronnego między przedmiotami – w przeciwnym razie zderzyłyby się podczas transportu i mogą pękać, odpryskiwać lub łamać się nawzajem.

W przypadku, gdy masz oryginalne opakowanie przedmiotu z całą wewnętrzną wyściółką, upewnij się, że go używasz. Jest to optymalne pudełko, które może uchronić Twoje przedmioty przed uszkodzeniem. Jeśli jednak nie masz zadowalającego kartonu, musisz owinąć produkt w coś, co zapewni mu odpowiednią ochronę – na przykład folię bąbelkową. Jest to jeden z najlepszych materiałów do pakowania. Pamiętaj, by owijać rzeczy w taki sposób, aby były bąbelki były skierowane do wewnątrz, w kierunku przedmiotu.

Podwójna ochrona

Najlepszym sposobem zapakowania towarów do wysyłki jest użycie dwóch kartonów. Mniejsze, wewnętrzne pudełko może zapewnić dodatkową warstwę ochronną. To wewnętrzne pudełko powinno być oryginalnym pudełkiem produktu. Jeśli jednak nie jest to dostępne, wybierz solidne pudełko z tektury falistej, aby zabezpieczyć zawartość.

Pudełko wewnętrzne musi być wystarczająco duże, aby zawartość nie dotykała żadnych rogów, boków ani żadnych innych przedmiotów w kartonie. Pamiętaj jednak, że wewnętrzny pojemnik nie powinien być zbyt duży, w przeciwnym razie skończysz, uzupełniając je stosami wypełniacza.

Przed zapakowaniem towaru umieść warstwę wypełniacza na dnie pudełka. Do tego celu można użyć wkładek z tektury falistej, pogniecionego papieru, styropianu do pakowania, pianki lub opakowań nadmuchiwanych. Umieść na tym zapakowane towary, a następnie wypełnij górę i boki większą ilością wypełniacza.

Upewnij się, że wypełniacz jest zwarty, tak aby przedmioty nie mogły się przesuwać ani dotykać boków pudeł lub siebie nawzajem. Musisz mieć pewność, że po zapieczętowaniu kartonu Twoje towary nie będą się przemieszczać i pękać, nawet jeśli je upuścisz. Ostatni szczegół, ale nie mniej ważny – upewnij się, że pudełko jest odpowiednio zabezpieczone taśmą do pakowania (dobrym wyjściem będą tutaj dyspensery do taśm pakowych).

Karton zewnętrzny

Wybierz wyściełane pudełko, które jest wystarczająco wytrzymałe, aby utrzymać ciężar towarów bez powodowania jakichkolwiek uszkodzeń. Idealny rozmiar kartonu to taki, który ściśle przylega do wnętrza, ale nie jest zbyt mały, aby ściany mogły wyginać się na zewnątrz. Użyj wypełniaczy do amortyzacji pomiędzy pudełkiem wewnętrznym i zewnętrznym, aby mieć pewność, że pojemnik wewnętrzny nie będzie ślizgać się po zewnętrznym pudełku do pakowania.

Oznakowanie

Po zapakowaniu towaru następną rzeczą, jaką należy zrobić, jest oznakowanie pudełka, zwłaszcza jeśli zawiera delikatne przedmioty. Wyraźna etykieta informuje firmę transportową, że pudełko wymaga dodatkowej uwagi podczas obsługi. Zwykle zawiera dane kontaktowe, instrukcje dostawy, liczbę pozycji w dostawie, adres dostawy i numer przesyłki do śledzenia.

Zawsze dobrze jest używać standardowych etykiet ze strzałkami, aby wskazać, w którą stronę należy je umieścić. Aby zminimalizować ryzyko zbłądzenia przesyłki, ważne jest, aby etykieta była czytelna i prawidłowo przymocowana do pudełka.

Ubezpieczenie

Jeśli Twoje towary są drogie, zaleca się wykupienie ubezpieczenia przesyłki. Chociaż Twoje produkty są doskonale zapakowane i transportowane z najwyższą starannością, istnieją towary, które nie mogą znieść nawet najmniejszego ryzyka. Kupując ubezpieczenie, możesz otrzymać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia towaru w transporcie.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*