Wydarzenia dla kierowców tirów – na co warto czekać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Wydarzenia dla kierowców tirów – na co warto czekać?

Jest sporo imprez dla ciężarówek i ich kierowców w naszym kraju i poza jego granicami. Wyłoniliśmy kilka najciekawszych, które prawdopodobnie odbędą się w 2021 roku. Wszystko oczywiście zależy od sytuacji epidemiologicznej.

Przedstawimy imprezy, w których mogą brać udział zarówno kierowcy zawodowi tirów, jak i osoby chcące po prostu zobaczyć na żywo wyjątkowe maszyny. Wydarzenia te zostały także przygotowane dla fanów ciężarówek tuningowanych. Sprawdź, co czeka na Ciebie w najbliższym czasie!

Zlot samochodów ciężarowych IFA

Jest to coś dla fanów klasyków, jeśli chodzi o pojazdy ciężarowe. Wydarzenie miało miejsce w 2019 roku, w 2020 niestety nie odbyło się ze względu na pandemię koronawirusa. Bardzo możliwe, że w 2021 znów się odbędzie! Zlot polegał na wspólnym przejechaniu 1000 kilometrów. Trasa IFA-Tours przebiegała z Nordhausen do Peenemünde. Każdy kierowca „starej” ciężarówki miał do przejechania taką trasę, jednak nie każdemu się to udało. Kilka pojazdów miało awarię i nie dojechało do mety. Uczestnicy zatrzymywali się po drodze w takich miejscach jak muzeum ciężarówek IFA w Nordhausen, czy w miejscowości Ludwigsfelde, gdzie także produkowano te maszyny. Na koniec odbyła się oczywiście biesiada na niemieckiej wyspie Uznam.

Wystawa pojazdów użytkowych IAA

To największa tego typu impreza w Europie. W tym roku miała się odbyć w Hannoverze w dniach 24–30 września. Przez pandemię niestety się nie odbyła. Kolejna zaplanowana jest na 2022 rok – warto na nią czekać! Na imprezie przez cały tydzień można zobaczyć największe i najnowocześniejsze ciężarówki, które nie zrobiły jeszcze nawet kilometra. To maszyny, takich producentów jak MAN, SCANIA, MERCEDES-BENZ, czy VOLVO. Każdy pojazd ma otwarte drzwi, można wejść i zobaczyć kabinę wypełnioną po brzegi elektroniką i najnowszymi rozwiązaniami technicznymi. Są to targi pojazdów użytkowych, więc oprócz ciężarówek można także zobaczyć między innymi autokary.

Pomorska Miss Scania

Mimo pandemii w tym roku Pomorska Miss Scania się odbyła – forma była jednak nieco inna, bo zgłoszenia do konkursu przyjmowano online. Wszystko odbyło się więc za pośrednictwem internetu. Na czym polega impreza? Corocznie od 20 lat wydarzenie przyciąga fanów ciężkich pojazdów użytkowych. Odbywa się przy gdańskim oddziale firmy. Rokrocznie rośnie liczba biorących udział w wydarzeniu. Przedstawiane są tam najciekawiej wykończone ciężarówki. W tym roku wygrała na przykład ta z wizerunkiem rapera Chady. Zawsze był to zlot, na którym organizowano piknik i zabawę – w tym roku było jednak inaczej. Miejmy nadzieję, że w przyszłej edycji wszystko wróci do normy.

Baltic Truck Festival 

Impreza, która w roku 2021 odbywać się będzie od 18 do 20 czerwca (od piątku do niedzieli). Co zobaczysz w trakcie wydarzenia? Prawdziwe perełki ze świata tuningu samochodów użytkowych. To oczywiście główna atrakcja, jednak niejedyna. Czekają na Ciebie także koncerty i zabawy taneczne, występy znanych DJ-ów, konkursy, czy targi branży TSL. Nie zabraknie pysznego jedzenia w sporej strefie gastronomicznej. Patronami wydarzenia są między innymi: Grupa LOTOS, ENERGA i Terminal DCT. Jest to jedna z największych imprez tego typu w naszym kraju.

Master Truck Show

Przez wielu Master Truck Show uważany jest za największą i najlepszą imprezę motoryzacyjną w Polsce. Jest to wydarzenie wystawienniczo-rekreacyjne. Każdego roku przyciąga widzów i uczestników z naszego kraju, ale także z całej Europy. Warto dodać, że znajdziesz tutaj nie tylko tuningowane ciężarówki. Czekają na Ciebie również najnowsze maszyny znanych producentów. Także wiele przedsiębiorstw z całego kontynentu reklamuje na tym wydarzeniu swoje usługi. Show to trzy dni z motoryzacją, grami, konkursami, targami, pokazami i wystawami. W imprezie możesz wziąć udział jako widz, jednak to nie wszystko. Masz możliwość pokazania swojego tira oraz firmy. W tym roku wydarzenie odbywało się w terminie 17–19 lipca. Jeżeli epidemia nie pokrzyżuje planów organizatorom, w roku 2021 Master Truck Show także się odbędzie.

(Photo by Rust/ullstein bild via Getty Images)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*